2011. január 19., szerda

Paid to Read


Rövid leírás:
A PTR annyit jelent, hogy a cégek, azért fizetnek, hogy reklámokat olvass, amiket levél fomájában kapsz és van bennük egy link, amire rá kell kattintani.


Részletes leírás:
Ez úgy működik, hogy leveleket kapsz a postafiókodba. Be tudod állítani, hogy az E-mail címedre küldjék-e, vagy a cég oldalán található postafiókodba (Your Inbox/Inbox). Ezekben a levelekben találsz egy linket, amire rá kell kattintanod. Akad már olyan cég is aki, nem leveleket küldd, hanem az oldalon van egy külön PTR rész és ott kell a linkekre kattintani. Ha rákattintottál a felnyíló ablakot nyitva kell hagynod megadott ideig. Ha letelt az idő ki lesz írva valamilyen szöveg. Például „Thank you” vagy „You have been credited”.
A PTR levelek között is lehetnek Cheat E-mail-ek, amik kiszűrik azokat a felhasználókat, akik csak kattintgatnak és bele se olvasnak a levelekbe. Ha valaki ilyen linkre kattint, azt pénzlevonással vagy kizárással büntetik. Általában már az E-mail tárgya is figyelmeztet. Ilyeneket szoktak írni, hogy „Cheat link”, „Don’t click it”, „Delete it”. Tehát nagyon oda kell figyelni az ilyen dolgokra.
A levelek csak egy bizonyos ideig érvényesek. Általában 24 órán át, de cégenként változó. Ha lejárt az idejük, akkor arra már felesleges rákattintani, mert nem kapunk érte pénzt, de úgyis kiírja a program, ha lejárt. Vannak olyan linket is, amire csak bizonyos számú ember kattinthat rá. A levél tárgyában szokták ezt megadni. Például ha az van beírva, hogy 1000 clicks, akkor az első 1000 ember, aki rákattints, kaphat pénzt az 1001. kattintó már nem.

PTC szótár

advertisereklámozás, hirdetés
buyvásárlás
browse adshirdetések böngészése
earningjövedelem
FAQgyakran feltett kérdések
feeköltség
freeingyenes, szabad
membertag
payoutkifizetés
passpharsejelszó
passwordjelszó
referralmeghívottad
signupfeliratkozás
surf adsreklámok böngészése
usernamefelhasználónév

Internetes Bankok

Az első ilyen internetes bank (E-Bank) 1996-ban jött létre. Egy ilyen internetes bankra, azért lesz majd szükségünk, mert így a megkeresett pénzt online tudjuk tárolni, kezelni majd később felhasználhatjuk. Itt akár a pár dolláros, vagy a nagy összegű utalásainkat is intézhetjük. Az ilyen internetes számlánk végtelen nagyságú, tehát akármennyi pénzt tárolhatunk rajta. A regisztráció mindegyik számlánál teljesen ingyenes, csak az E-mail címünkre és lakcímünkre lesz szükség. A „Pay to” cégek nagy része ilyen internetes számlákra fizeti ki a felhasználókat. Az átutalásokért az összeg nagyon kicsi százalékát vonják le kezelési költségként, ezért igen olcsónak számítanak. A számlákat komoly nagy tapasztalattal rendelkező cégek kezelik és adatainkat is diszkréten kezelik, tehát aggodalomra semmi ok. A „Pay to” cégek leírásánál mindig odaírom, hogy melyik internetes bankra és hogyan kérhetjük ki a pénzünket.

A biztonság kedvéért, érdemes minden pénzkeresős oldalon más jelszót használni. De a bankoknál mindenképpen használjunk a többi oldaltól különböző jelszót!

A legismertebb és legjobb E-bankok:


Alertpay:
Az AlertPay rohamosan terjed az internetes pénz világában. Egyre több cég használja. A pénz küldése ingyenes, fogadásakor pedig vagy fix 1 dollárt vagy az összeg bizonyos százalékát vonják le, ez az account típusától függ. Mostanában a legtöbb cég már Alertpay-re vagy PayPal-ra fizet, tehát ezeknél érdemes mindenképpen regisztrálni. Az AlertPay-ről szinte már azt lehet mondani, hogy nincs olyan „Pay to” cég amelyik ne használná. Amelyik pedig nem az AlertPay-t használja az általában E-Gold-t és PayPal-t használ.


PayPal:
Talán erről a bankról már nagyon sokan hallottak. Már Magyarországon is elérhető és szinte mindenhol elfogadják. Legtöbbször internetes vásárlásokkor jön szóba (pl. E-bay). Mostanában a legtöbb cég már Alertpay-re vagy PayPal-ra fizet, tehát ezeknél érdemes mindenképpen regisztrálni. A pénzünket mindenféle pénzváltó cég nélkül átküldhetjük magyar folyószámlánkra.


Moneybookers:
A céget 2002-ben alapították Londonban. Akinek van E-mail címe az pillanatok alatt nyithat számlát, méghozzá teljesen ingyen. A számla feltölthető banki átutalással vagy hitelkártyával is. Az átutalás azért érdekes számunkra, mert belföldi utalással (!) is feltölthető a számlánk, ugyanis a Moneybookers nagyon sok országban (köztük Magyarországon is) rendelkezik saját folyószámlával. A pénz jóváírása a számlánkon teljesen ingyenes. Nekem, éppen ezért ez az E-Bank a nagy kedvencem. Már küldtem rá pénzt is és két napon belül megjelent a számlámon és tudtam vele vásárolni. Az egyetlen gond vele, hogy a Pay to cégek ritkán alkalmazzák, de ennek az E-bank-nek már nem ez a fő profilja.
Pénzt pedig akár E-mail címünkön keresztül is fogadhatunk másoktól. A pénz azonnal megjelenik a számlánkon és erről E-mail-ben is kapunk értesítőt.
A számlánkon lévő pénzt bármikor felhasználhatjuk vásárlásra, vagy átutalhatjuk folyószámlánkra.

Alapítás éve: 2002
Számla feltöltése: Banki átutalás vagy hitelkártya
Pénz kikérése: bankszámla, hitelkártya
Regisztráció díja: teljesen ingyenes
Titkosítás: 128 bites
Azonosítónk: E-mail cím, vagy a 7-jegyű azonosító számunk

Bevezető

Ezen az oldalon az internetes pénzkeresés többféle, de egymáshoz hasonló módjával szeretnélek megismertetni téged. Elsőre talán furcsán hangzik, hogy interneten kereshetünk pénzt, de igaz. Sok cég rájött, hogy interneten reklámozni sokkal kifizetődőbb dolog, mint a TV-ben és plakátokon megjelenő reklámokért rengeteg pénzt kifizetni. Az interneten olcsón tudják népszerűsíteni termékeiket. Úgynevezett „Pay to” cégeket bíznak meg, hogy közvetítsék ezeket, a reklámokat nekünk. Mi regisztrálunk náluk, rákattintunk a hirdetésekre és olvasgatjuk ezeket a reklámokat. Ezért pedig a „Pay to” cégek fizetnek nekünk. Ha pedig tetszik, amit kínálnak, akkor akár meg is vehetjük a cégek termékeit és ezzel máris megérte nekik. A pénzt, amit keresünk, úgynevezett internetes bankoknál tudjuk az ott nyitott számlánkra feltölteni, majd később elkölthetjük, vagy akár arra is van lehetőségünk, hogy átutaljuk a pénzt a magyar folyószámlánkra. Az internetes bankokról az „Internetes Bankok” menüpontban olvashatsz bővebben.


A rövidítések jelentése:
PTC - Paid to Click (Kattintásért fizetnek)
PTR - Paid to Read (Olvasásért fizetnek)
PTS - Paid to Sign-up (Regisztrálásért fizetnek)
PTP - Paid to Promote (Reklámozásért fizetnek)
HYIP – Itt be kell fektetni egy kis pénzt (van ahol elég egy dollárt), aminek majd a HYIP cég többszörösét fizeti vissza, bizonyos idő után.
Sok sikert és jó pénzgyűjtögetést!
Tipp! Érdemes több PTC oldalra is beregisztrálni, és egy időben így 4-5 oldalon is lehet kattintgatni a reklámokat és sokkal gyorsabban fog menni a pénzkeresés. Sok jó PTC oldalt találsz  menüpontban. Ezen kívül találsz egy toplistát is a menüben, ahol ezeket az oldalakat értékelés szerint sorba rakva találod.

Mi az a PTC?


Rövid leírás:
A PTC annyit jelent, hogy azért fizetnek, hogy reklámokra kattints, és a megjelenő oldalon legyél megadott ideig. Általában 10 és 30 másodperc között mozog ez az idő a fizetett összeg függvényében. Igazából ez annyit jelent, hogy ennyi ideig kell megnyitva lennie az oldalnak, tehát még csak nézned sem kell, hanem csinálhatsz közben mást is, például másik oldalon is kattintgathatsz. Azért cserébe, hogy ezekre a reklámokra rákattintasz a PTC cég fizet neked. Az én általam bemutatott oldalak szinte mindegyike egy centet fizet minden PTC linkért.

Részletes leírás:
A PTC-vel pénzkereséskor rá kell kattintanod egy hirdetésre és a megnyíló ablakot megadott ideig, nyitva kell hagynod. Miután letelt az idő, megjelenik egy felirat. Például Thank you, vagy You have been credited. Ez annyit jelent, hogy a pénz jóvá lett írva a számládon, és nyithatod a következő hirdetést. A hirdetést akár le is teheted a tálcára. Én úgy szoktam csinálni, hogy több ablakban egyszerre több cégnél is bejelentkezek és mindegyiknél rákattintok egy-egy hirdetésre (egy cégnél csak egy hirdetés lehet nyitva). Így gyorsabban végig lehet kattintani. Amikor az egyik letelt, ott nyitok egy újat, és amíg az megy, átmegyek egy másik céghez és, ha ott is letelt az idő, nyitok ott is egy újat.
Mennyit ér egy link? Általában a cégek 0,1 és 1 cent közötti összeget fizetnek egy kattintásért. Amelyik cég ennél sokkal többet ad az valószínűleg hazudik és nem fognak kifizetni.
A PTC esetében van egy fontos dolog, amire nagyon kell figyelni. Ez pedig az úgynevezett Cheat link. Az oldalak ezekkel a linkekkel akarják kiszűrni az olyan felhasználókat, kik mindenféle odafigyelés nélkül kattintgatnak és nem olvassák el, hogy mire kattintanak rá. Szóval, ha olyan linket látsz, amibe az van írva, hogy „Cheat link” vagy „Don’t click here”, akkor arra ne kattints rá, mert pénzlevonás jár érte, vagy ki is zárhatnak. Közben jelennek meg olyan oldalak is, ahol be kell írni egy kis képen szereplő kódot, vagy egy legördülő menüből kell kiválasztani ezt a kódot. Ezt nagyon sok helyen láthatjuk regisztrációkor is. Ugyanakkor van olyan is, hogy bejön egy oldal és válaszolni kell egy kérdésre és csak úgy enged tovább. Ez a cheat check.
A legtöbb PTC cég naponta frissíti a linkeket, tehát, akkor kerülnek fel új linkek. De vannak olyan cégek, amik naponta többször is raknak fel egy-egy új linket, ezért érdemes többször visszanézni, hátha van új link. Egy idő úgyis ki lehet tapasztalni, hogy hol találunk új linkeket.